Krasnoludy - podrasy?

Miejsce wypełnione księgami, zwojami, oraz sala konferencyjna pełna uczonych z całych Zapomnianych Krain. Rozmowy o Rasach i Klasach Postaci w Sword Coast Legends.
Awatar użytkownika

Tarrgorn
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
Posty: 4
Rejestracja: 13 wrz 2015, 21:38
Płeć: Mężczyzna
Podziękował: 1 raz
Doceniony: 1 raz
Status: Offline

Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Tarrgorn » 17 wrz 2015, 23:18

Sarr pisze:Źródło posta mocno oparta na trybie online i zapewne offline w ogóle się nie uruchomi.
Podczas streamu Ash wspominal, ze bedzie mozna zagrac offline
http://www.twitch.tv/swordcoastlegends/v/15381302 od 1:02:25


Wsparcie
Awatar użytkownika

Sarr
Wędrowny Czarodziej
Wędrowny Czarodziej
Posty: 71
Rejestracja: 20 lut 2015, 2:53
Skąd: The Planes
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Podziękował: 11 razy
Doceniony: 6 razy
Kontakt:
Status: Offline

Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Sarr » 18 wrz 2015, 0:51

Tarrgorn pisze:Źródło posta
Sarr pisze:Źródło posta mocno oparta na trybie online i zapewne offline w ogóle się nie uruchomi.
Podczas streamu Ash wspominal, ze bedzie mozna zagrac offline
http://www.twitch.tv/swordcoastlegends/v/15381302 od 1:02:25
Hmm, coś tam i mi się obiło o uszy ale nie byłem pewien czy dobrze usłyszałem. Bo zastanawiam się czy w ogóle jest sens grać w tę grę offline. Ale w sumie po to jest kampania, której nam jeszcze nie dano testować.
Trochę się nawet martwiłem że na coś takiego pozwolą, obawiam się piractwa i stąd braku funduszy dla stałego rozwoju SCL. Ta gra po prostu wymaga stałego rozwoju, nie jest dostatecznie kompletna. Na to piszą się twórcy, ale muszą mieć $, a tu przecież nie ma subskrypcji. Będą DLC, ale za dużo DLC też niedobrze.
No zobaczymy. Mimo wszystko liczę, że gracze nie znajdą sposobu by grać po Hamachi itd. bez płacenia za cokolwiek, kiedykolwiek.
Obrazek
Star Citizen: https://www.starcitizen-hub.pl
Polska grupa Baldur's Gate 3: https://www.facebook.com/groups/baldursgate3.polska
Twitter: https://twitter.com/SwordCoastPL

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika

Autor wątku
Garen Tobilar
Włóczykij
Włóczykij
Posty: 6
Rejestracja: 05 wrz 2015, 19:19
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Krasnolud
Podziękował: 1 raz
Doceniony: 1 raz
Status: Offline

Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Garen Tobilar » 21 wrz 2015, 21:57

Lothgar pisze:Źródło posta Krasnoludy jako podrasy?... :D Nareszcie uwzględniono to w mechanice :lol:.
A poważniej, cieszy mnie, jeśli to prawda. Więc podobnie dla innych ras. Zobaczymy jak w praktyce i czy nie będą to dwie różne wersje zasad, kampania i tryb online...
Ha, bardzo śmieszne :D. A może jakieś uszne postrzyżyny?

Sarr pisze:Źródło posta Będą subrasy jak najbardziej. Nie wiemy jeszcze konkretnie które, ale na pewno są. Czy wpływają na statystyki - wygląda na to, że owszem, ale nie postawię księgi czarów że na pewno. Na 100% są natomiast zaimplementowane backgroundy dla postaci, czyli nowość 5-tej Edycji Dungens & Dragons. Są to tła fabularne służące do naszkicowania pochodzenia / historii postaci. I one faktycznie mają wpływ na statystyki.

Spodziewałbym się, że backgroundy są w jakimś stopniu uzależnione od subrasy, ale nie pamiętam, sprawdzę to później w podręczniku do papierowego D&D. Zapewne w Sword Coast Legends wygląda to podobnie.
Czar pisze:Źródło posta Po pierwszym zapoznaniu z grą mogę odpowiedzieć na Twoje pytanie. Owszem, mamy do wyboru podrasy i podobnie jak w Neverwinterze opcje graniczą pomiędzy Krasnoludami tarczowymi i złotymi. Różnice w statach są, wizualne za to minimalne.
Ok, dzięki Czar i Sarr :D. I z tego co widzę jakiś bohater kampanii jest krasnoludem, albo mi się wydaje... Kupuję zatem.
Awatar użytkownika

Lynn
Włóczykij
Włóczykij
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2015, 20:27
Skąd: Lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Półelf
Podziękował: 1 raz
Doceniony: 1 raz
Status: Offline

Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Lynn » 22 wrz 2015, 17:45

Świetnie, dzięki za niezwykle wyczerpujące odpowiedzi Sarr!

Naprawdę szkoda, że prawdopodobnie nie będzie wsparcia modderskiego, praktycznie całe Baldursy miałem zmodowane, oczywiście nie ingerujące w mechanikę, bo to oszustwo, a tego nie lubię. W sumie to nawet dobrze, że gra będzie w trybie online, ukróci to proceder piracenia przez jakiś czas (patrz DA: Inkwizycja).
Szczerze nie zdzierżyłbym, gdyby SCL był tworem podobnym do Diablo, HnS to nie moja bajka, aczkolwiek Diablo II to majstersztyk. Jestem zwolennikiem Baldursów i NwN. To co widzę na filmach z gry w zupełności sprawia, że mi odpowiada, mam nadzieję że będzie na mnie czekać wieluu NPCów ^^
Z tego, co pamiętam to DA:O chodził mi dobrze i to nawet na najwyższych ustawieniach, ale głowy nie dam sobie uciąć, jednakże pocieszyłeś mnie tą informacją i mam nadzieję, że nie chodziło Ci o DA:I, wtedy na grę czekałbym.. Dłużej.

Hmm.. Wiem że to może być głupie, ale czemu nie stworzycie artykułu, który wyświetlałby się zawsze na stronie głównej, gdzie zawierałby informację o kupnie gry, dzięki czemu pośrednio zarabialibyście na utrzymanie strony. Póki co jest na to czas, bo gra jest przed premierą, ale to tylko luźna propozycja. A co do kupna to jak będę kupował to na pewno kupię poprzez ten link.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world.
Awatar użytkownika

Sarr
Wędrowny Czarodziej
Wędrowny Czarodziej
Posty: 71
Rejestracja: 20 lut 2015, 2:53
Skąd: The Planes
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Podziękował: 11 razy
Doceniony: 6 razy
Kontakt:
Status: Offline

Odp: Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Sarr » 26 wrz 2015, 22:29

Lynn pisze:Źródło posta Świetnie, dzięki za niezwykle wyczerpujące odpowiedzi Sarr!

Naprawdę szkoda, że prawdopodobnie nie będzie wsparcia modderskiego, praktycznie całe Baldursy miałem zmodowane, oczywiście nie ingerujące w mechanikę, bo to oszustwo, a tego nie lubię. W sumie to nawet dobrze, że gra będzie w trybie online, ukróci to proceder piracenia przez jakiś czas (patrz DA: Inkwizycja).
Wsparcia moderskiego nie będzie na starcie, ale kto wie co się stanie za pół roku czy rok :). Może w menu Sword Coast Legends pojawi się pozycje "User Mods?" ;) Któż wie.
Co do zaś trybu offline, to Devsi, na życzenie graczy, wspomnieli że będzie dostępny. A przynajmniej tak wieść niesie, nie mam w tej chwili linku do źródła więc nie trzymaj mnie za słowo.

Lynn pisze:Źródło posta Szczerze nie zdzierżyłbym, gdyby SCL był tworem podobnym do Diablo, HnS to nie moja bajka, aczkolwiek Diablo II to majstersztyk. Jestem zwolennikiem Baldursów i NwN. To co widzę na filmach z gry w zupełności sprawia, że mi odpowiada, mam nadzieję że będzie na mnie czekać wieluu NPCów ^^
Super że Ci się podoba :). I nie słuchaj tych, co mówią że ta gra ma słabą grafikę - to jest absurd. Niebawem będę streamował i wrzucał na Youtube gameplaye z komentarzem. Tę grę warto zobaczyć w ruchu, na dobrze zaprojektowanych przez graczy lokacjach (do Kampanii Oficjalnej wciąż nie mamy dostępu by nie psuć zabawy graczom po premierze).

Lynn pisze:Źródło posta Hmm.. Wiem że to może być głupie, ale czemu nie stworzycie artykułu, który wyświetlałby się zawsze na stronie głównej, gdzie zawierałby informację o kupnie gry, dzięki czemu pośrednio zarabialibyście na utrzymanie strony. Póki co jest na to czas, bo gra jest przed premierą, ale to tylko luźna propozycja. A co do kupna to jak będę kupował to na pewno kupię poprzez ten link.

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.
Mamy na stronie główniej SwordCoast.pl reklamę po prawej stronie :). Pojawia się też przy artykułach. Może zrobimy później coś więcej, jak specjalna podstrona z możliwością kupienia, albo nawet współpraca z n-Space (mam świetny kontakt z CEO n-Space), ale póki co może wystarczy tyle.

Zbyt wielu ludziom wydaje się, że my na tej stronie cokolwiek zarabiamy, że mamy z niej cokolwiek poza satysfakcją. Gdy widzą reklamy myślą, że to ktoś tu trzepie jakieś kokosy albo nie jest wiarygodny... to dość przykra i absurdalna bzdura. Cały czas wkładamy w to miejsce swoje oszczędności, poświęcamy mu wiele uwagi i czasu. A przynajmniej ja, bo prawie wszystko zrobiłem póki co sam. Po prostu kocham fantasy, ale też wszystko co piszę jest całkowicie prawdziwe, sprawdzalne i w dobrej wierze - jeśli czyta się ze zrozumieniem. Niestety napotykam w Internecie mnóstwo osób, którym czytanie chyba nie idzie.

Dzięki za miłe słowa i do zobaczenia! : )
Obrazek
Star Citizen: https://www.starcitizen-hub.pl
Polska grupa Baldur's Gate 3: https://www.facebook.com/groups/baldursgate3.polska
Twitter: https://twitter.com/SwordCoastPL

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika

Lynn
Włóczykij
Włóczykij
Posty: 8
Rejestracja: 26 lip 2015, 20:27
Skąd: Lubuskie
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Półelf
Podziękował: 1 raz
Doceniony: 1 raz
Status: Offline

Odp: Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Lynn » 28 wrz 2015, 21:24

Według mnie grafika jest dobra, przypomina mi NwN cz.I, dlatego oglądając jakiś tam trailer poczułem niesamowitą nostalgię ^^ Na pewno następnym krokiem będzie zobaczenie tych gameplayów na youtube, ale to w wolnym czasie. Natomiast co do prowadzenia strony to doskonale Ciebie rozumiem i na pewno nigdy bym nie pomyślał, iż trzepiecie na tej stronie korzyści materialne.
Z mojej strony to wszystko, ponieważ pisanie frazesów typu <będzie dobrze> <ludzie tacy są> etc. do niczego nie prowadzi. Powiem krótko strona jest niesamowita i jakby nie patrzeć cieszę się, że powstała, tak trzymać! :)
You want weapons? We're in a library. Books are the best weapon in the world.
Awatar użytkownika

barko
Zbłąkany Wędrowiec
Zbłąkany Wędrowiec
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2023, 11:52
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Status: Offline

Odp: Krasnoludy - podrasy?

Postautor: barko » 23 mar 2023, 11:56

Garen Tobilar pisze:Źródło posta Mam pytanie o krasie: mianowicie, czy będą po prostu krasnoludy czy będą jakieś podrasy. Kiedyś się grało w dnd ale to było dawno więc się pewnie pozmieniało. Ale kojarzę że w Neverwinter itd. były np. tarczowe i chyba wzgórzowe albo złote. Także podstawowe pytani - czy będą różne rodzaje krasnoludów i czy mają swoje staty czy tylko wizualne różnice? :twisted: domkieko
Cześć!

Czy wiemy na pewno, że krasnoludy są podrasą?
Awatar użytkownika

Sarr
Wędrowny Czarodziej
Wędrowny Czarodziej
Posty: 71
Rejestracja: 20 lut 2015, 2:53
Skąd: The Planes
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Podziękował: 11 razy
Doceniony: 6 razy
Kontakt:
Status: Offline

Odp: Krasnoludy - podrasy?

Postautor: Sarr » 02 mar 2024, 17:48

barko pisze:Źródło posta
Garen Tobilar pisze:Źródło posta Mam pytanie o krasie: mianowicie, czy będą po prostu krasnoludy czy będą jakieś podrasy. Kiedyś się grało w dnd ale to było dawno więc się pewnie pozmieniało. Ale kojarzę że w Neverwinter itd. były np. tarczowe i chyba wzgórzowe albo złote. Także podstawowe pytani - czy będą różne rodzaje krasnoludów i czy mają swoje staty czy tylko wizualne różnice? :twisted: domkieko
Cześć!

Czy wiemy na pewno, że krasnoludy są podrasą?
Wiemy na pewno, że Krasnoludy nie dostały żadnej podrasy (subrace wg. podręcznika tamtej edycji D&D) nim NSpace oglosiło upadłość i Sword Coast Legends zostało zamknięte. :wink:
Obrazek
Star Citizen: https://www.starcitizen-hub.pl
Polska grupa Baldur's Gate 3: https://www.facebook.com/groups/baldursgate3.polska
Twitter: https://twitter.com/SwordCoastPL

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.

Szybka odpowiedź

Zmień wielkość liter: 
   

Wróć do „Sword Coast Legends - Rasy i Klasy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: W tej chwili wszyscy Bohaterowie są na wyprawach. Zdarzają się jednak podróżni... i 2 gości