Promocja

Obszerna Główna Hala Bohaterów, gęsto wypełniona osobistościami z różnych stron Zapomnianych Krain. Ogólne dyskusje o Sword Coast Legends.
Awatar użytkownika

Autor wątku
Fenikson
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2015, 23:58
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Doceniony: 4 razy
Status: Offline

Promocja

Postautor: Fenikson » 31 paź 2015, 19:13

Heja,

Nie wiem czy to odpowiednia czesc forum, ale jakos inne mi jeszcze mniej pasuja.

Jako, ze jednym z celow tego forum jest stworzenie polskiej spolecznosci SCL, to zarzucam pod dyskusje sposob promocji gry na polskiej scenie.

Czy admini maja jakis sposob/pomysl na to jak mozemy promowac gre, rozpowrzechniac info o niej, itp
Sadze, ze my, gracze i MG, chetnie pomozemy na tyle na ile jestesmy w stanie (facebook, znajomi itp), ale potrzebowalibysmy pomyslow i jakiejs strategii.

Tak wiec powtorze pytanie do adminow:
- Jak promoujemy gre?

I rzuce jedno do graczy:
- Jak mozemy promowac gre?

Pozdrawiam,

PS: tak, marzy mi sie duza, fajna spolecznosc i chcialbym cos w tym kierunku zrobic.


Wsparcie
Awatar użytkownika

Sarr
Wędrowny Czarodziej
Wędrowny Czarodziej
Posty: 71
Rejestracja: 20 lut 2015, 2:53
Skąd: The Planes
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Podziękował: 11 razy
Doceniony: 6 razy
Kontakt:
Status: Offline

Odp: Promocja

Postautor: Sarr » 31 paź 2015, 22:43

Myślę że to właściwy dział :). No cóż, jednym sposobów promocji Sword Coast Legends jest właśnie to miejsce. Problem w tym, że mimo iż codziennie odwiedzają nas setki osób (google się nie myli), nadal tylko niewielka część się rejestruje. Na pewno także nikły procent tych osób w ogóle grę jak dotąd nabył, stąd po prostu śledzą nasze rozmowy oraz wieści w Portalu i próbują się zdecydować lub rozmyślić na dobre.

Jako założyciel tego miejsca mam pełne ręce roboty, działam często nad masą spraw, których nikt nie widzi (los Adminów), więc taka praca plus pisanie artykułów to już jest całkiem wiele zajęć. Widzę również, że nie powinienem się zbyt wiele wypowiadać jako komentator pod newsami tzw. "growych mediów" piszących o SCL, gdyż ludzie nie odbierają tego wiarygodnie - opacznie interpretując, że zachwalam "swoje". Tak jak bym cokolwiek na tym miejscu zarabiał ;). Przeciwnie, dokładam z własnej kieszeni, nie mówiąc już o czasie. Ale taka pasja.
Dalej, jako że nic na ludzi w masach nie poradzę, ja się w komentarzach ograniczę, a Wam polecam właśnie pisanie komentów zachęcających do gry w SCL.

Ale, ale. Nie chodzi o to byśmy robili zwykłą reklamę. Bo ja również nie chciał bym tego czytać. Po prostu, jeśli widzisz jakiś news, artykuł, masz coś konkretnego do powiedzenia, wysil się trochę graczu i to napisz. Tam gdzie nikt nie pisze, tam gdzie leje się hejt. Logowanie to kilka klików, zarejestruj się, odpisz na jakiś negatywny komentarz, wyjaśnij, doradź, odradź, cokolwiek. Ważne by było świadectwo, że Sword Coast Legends to temat żywy i wart uwagi.

Cokolwiek wymyślicie - jeśli będzie to przemyślane, na pewno się przyda.
A jeśli ktoś gra w RPG papierowe, albo grał kiedykolwiek - powiedzcie mu że w tej grze można będzie prowadzić sesje, że jest ten klimat. Grunt to trafić do grupy docelowej, że się tak technicznie wyrażę. Ale też fan Pillars of Eternity może lepiej jak poczeka do Grudnia, tak samo zaciekli fani robienia z SCL Neverwinter Nights.

Poza tym... jeśli N-Space faktycznie ambitnego planu dotrzyma i w grudniu będziemy tu mieli tworzenie własnych terenów (nawet jeśli w formie stawiania drzewek / kamieni / budynków), sensowne drzewka dialogów, testy na atrybuty (STR, DEX itd.) i całą resztę tego co zapowiedziane, no to gracze sami przyjdą... 8-)
To normalne że póki co jest tu nas ile jest. Szczególnie w czasach Facebooka - mordercy forów. Mimo tego, kilka pozytywnych newsów tu i w ówdzie, konsekwencja N-Space, nasze dotychczasowe działanie, a nagle odczujemy efekt kuli śniegowej.

Tylko czekać na re-recenzje tych, którzy się pospieszyli i wystawili SCL naprawdę niską ocenę...
I jak najbardziej ich do tego zachęcam. Lepiej w ten sposób, niż by ich czytelnicy teraz ubiegli.
Obrazek
Star Citizen: https://www.starcitizen-hub.pl
Polska grupa Baldur's Gate 3: https://www.facebook.com/groups/baldursgate3.polska
Twitter: https://twitter.com/SwordCoastPL

Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę.
Awatar użytkownika

Autor wątku
Fenikson
Zawadiaka
Zawadiaka
Posty: 16
Rejestracja: 23 paź 2015, 23:58
Płeć: Mężczyzna
Rasa: Człowiek
Doceniony: 4 razy
Status: Offline

Odp: Promocja

Postautor: Fenikson » 01 lis 2015, 15:55

No wlasnie o tym mowie - promocji poprzez graczy :)

Wg zasady "niewazne co mowia byle mowili" sadze ze moglibysmy sprawic ze bedziemy bardziej widoczni na polskiej scenie.
Moje propozycje:
- piszmy komentarze pod roznymi recenzjami
- stworzmy polski gameplay, pokazujacy ze sa gracze ktorzy beda chetnie rozmawiali po polsku (Ba! mozna pod dungeon Crawla "na szybko" przetlumaczyc nazwy potworow, zeby bylo widac "swojskie" napisy)
- robmy i udostepniajmy screeny

Przedewszystkim w inicjatywe musze sie zaangazowac gracze, ktorzy chetnie pokaza jak im sie gra, co sadze nt gry itp.

@Sarr - jesli potrzebujesz pare rak, to moge troche czasu w tym kierunku poswicic pro bono :) - odezwij sie na prv na steamie

Szybka odpowiedź

Zmień wielkość liter: 
   

Wróć do „Sword Coast Legends - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: W tej chwili wszyscy Bohaterowie są na wyprawach. Zdarzają się jednak podróżni... i 1 gość